Icaros - en to el_GR translation catalogue (234 entries)

[ctx: #VideoTracks]
en: Video tracks
el_GR: Κομμάτια Βίντεο

[ctx: #AudioTracks]
en: Audio tracks
el_GR: Κομμάτια Ήχου

[ctx: #SubtitleTracks]
en: Subtitle tracks
el_GR: Κομμάτια Υποτίτλων

[ctx: #ContentCompression]
en: Content compression
el_GR: Συμπίεση Περιεχομένου

[ctx: #ContainsChapters]
en: Contains chapters
el_GR: Περιέχει Κεφάλαια

[ctx: #BitDepth]
en: Bit depth
el_GR: Βάθος Bit

[ctx: #SubtitleGroup]
en: Subtitles
el_GR: Υπότιτλοι

[ctx: tglThumbnail]
en: THUMBNAILING
el_GR: ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΗΣΗ

[ctx: tglProperty]
en: PROPERTIES
el_GR: ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ

[ctx: tglCache]
en: CACHE
el_GR: ΚΡΥΦΗ ΜΝΗΜΗ

[ctx: tglTools]
en: TOOLS
el_GR: ΕΡΓΑΛΕΙΑ

[ctx: tglDebug]
en: DEBUG
el_GR: ΑΠΟΣΦΑΛΜΑΤΩΣΗ

[ctx: tglAbout]
en: ABOUT
el_GR: ΠΕΡΙ

[ctx: tglUiSettings]
en: ui settings
el_GR: ρυθμίσεις διεπαφής χρήστη

[ctx: stActivated]
en: ACTIVATED
el_GR: ΕΝΕΡΓΟ

[ctx: stDeactivated]
en: DEACTIVATED
el_GR: ΑΝΕΝΕΡΓΟ

[ctx: stDisabled]
en: DISABLED
el_GR: ΑΝΕΝΕΡΓΟ

[ctx: stStatic]
en: ENABLED (STATIC)
el_GR: ΕΝΕΡΓΟ (ΣΤΑΤΙΚΟ)

[ctx: stDynamic]
en: ENABLED (DYNAMIC)
el_GR: ΕΝΕΡΓΟ (ΔΥΝΑΜΙΚΟ)

[ctx: stNotInstalled]
en: NOT INSTALLED
el_GR: ΜΗ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ

[ctx: stIndexing]
en: INDEXING...
el_GR: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟΥ...

[ctx: cptFiletypes]
en: THUMBNAIL FILETYPES
el_GR: ΤΥΠΟΙ ΑΡΧΕΙΩΝ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΩΝ

[ctx: lblPresets]
en: PRESET:
el_GR: ΠΡΟΦΙΛ:

[ctx: cptSettings]
en: SETTINGS
el_GR: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

[ctx: lblOffset]
en: Thumbnail Offset
el_GR: Μετατόπιση Μικρογραφιών

[ctx: lblPrefTime]
en: Prefer Timestamp
el_GR: Προτίμηση Χρονοσήμανσης

[ctx: cbxBlkDtct]
en: Enable black/white frame detection
el_GR: Ενεργοποίηση ανίχνευσης άσπρων/μαύρων καρέ

[ctx: lblThreshold]
en: Threshold
el_GR: Όριο

[ctx: cbxShowOverlay]
en: Display icon overlays on thumbnails
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων τύπου αρχείων πάνω στις μικρογραφίες

[ctx: cbxShowVidAdorn]
en: Display movie reel on video thumbnails
el_GR: Προβολή φιλμ στις μικρογραφίες βίντεο

[ctx: cbxCoverArt]
en: Use embedded Cover Art for thumbnails
el_GR: Χρήση ενσωματωμένων εξωφύλλων για μικρογραφίες

[ctx: cbxCoverArtAny]
en: Use any embedded image as Cover Art
el_GR: Χρήση οποιασδήποτε ενσωματωμένης εικόνας ως εξωφύλλου

[ctx: cbxLandscape]
en: Prefer Landscape Covers
el_GR: Προτίμηση Οριζόντιων Εξώφυλλων

[ctx: tipAddTypes]
en: Add New Thumbnail Filetypes
el_GR: Προσθήκη νέων τύπων αρχείων για μικρογραφίες

[ctx: tipBlkDtct]
en: With this option enabled, Icaros will perform a quick and simple
    scan of the grabbed frame. If the frame is either too dark or too
    light, Icaros will skip forward and try to find a better suited frame.
el_GR: Με αυτή τη ρύθμιση ενεργοποιημένη, το Icaros θα εκτελέσει μία απλή
    σάρωση του επιλεγμένου καρέ. Αν το καρέ είναι πολύ σκοτεινό ή
    πολύ φωτεινό, το Icaros θα προχωρήσει και θα προσπαθήσει να βρει
    ένα καρέ που να ταιριάζει καλύτερα.

[ctx: tipCoverArt]
en: When Cover Art is enabled, Icaros will look for embedded
    cover art in files that support it while generating thumbnails.
    If a cover is found, it will be used as thumbnail, otherwise
    Icaros will automatically fall back to normal thumbnailing.
    
    Note: This should not affect the thumbnailing speed in any
    noticeable way.
el_GR: Οταν τα εξώφυλλα είναι ενεργοποιημένα, το Icaros θα ψάξει για ενσωματωμένα
    αρχεία εξωφύλλων σε αρχεία που τα υποστηρίζουν, όταν παράγει μικρογραφίες.
    Αν βρεθεί εξώφυλλο, θα χρησιμοποιηθεί σαν μικρογραφία, αλλιώς
    το Icaros θα γυρίσει αυτόματα στην κανονική δημιουργία μικρογραφιών.
    
    Σημείωση: Αυτό λογικά δεν θα επηρεάσει την ταχύτητα δημιουργίας μικρογραφιών
    με κάποιο αξιοσημείωτο τρόπο.

[ctx: tipCoverAny]
en: With this option enabled, Icaros will use any embedded image in
    the file as a cover, whether it follows the file specifications or not.
    Images intended as covers will always be preferred.
el_GR: Με αυτή την επιλογή ενεργοποιημένη, το Icaros θα χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε ενσωματωμένη εικόνα
    στο αρχείο ως εξώφυλλο, είτε ακολουθεί τις προδιαγραφές του αρχείου είτε όχι.
    Οι εικόνες που προορίζονται ως εξώφυλλα θα προτιμώνται πάντα.

[ctx: tipCoverLand]
en: Some MKV files contain multiple covers. With such files
    Icaros will default to using the first normal/vertical cover.
    This option will make Icaros prioritize landscape/horizontal
    covers instead.
el_GR: Κάποια αρχεία MKV περιέχουν πολλαπλά εξώφυλλα. Σε αυτά τα αρχεία
    το Icaros θα χρησιμοποιήσει το πρώτο κανονικό/κάθετο εξώφυλλο.
    Αυτή η επιλογή θα κάνει το Icaros να δίνει προτεραιότητα σε
    τοπία/οριζόντια εξώφυλλα.

[ctx: dlgcptPrstChng]
en: Preset Info
el_GR: Πληροφορίες Προφίλ

[ctx: dlgPrstChng]
en: The current list contains filetypes that are not included in the selected preset.
    
    Do you wish to include these filetypes in the list?
el_GR: Η τρέχουσα λίστα περιέχει τύπους αρχείων που δεν περιλαμβάνονται στο επιλεγμένο προφίλ.
    
    Επιθυμείτε να συμπεριλάβετε αυτούς τους τύπους αρχείων στη λίστα;

[ctx: dlgPrstPsd]
en: PSD is currently being handled by another thumbnail shell extension.
    
    Do you wish for Icaros to assume control of this filetype?
    (You can always remove the filetype again to undo this action)
el_GR: Το PSD χειρίζεται επί του παρόντος από μια άλλη επέκταση του κελύφους μικρογραφιών.
    
    Επιθυμείτε το Icaros να αναλάβει τον έλεγχο αυτού του τύπου αρχείου
    (Μπορείτε πάντα να αφαιρέσετε ξανά τον τύπο αρχείου για να αναιρέσετε αυτή την ενέργεια)

[ctx: dlgcptThmbCheck]
en: Thumbnail Check
el_GR: Έλεγχος Μικρογραφίας

[ctx: dlgThmbCheck]
en: The following filetypes did not pass the thumbnail check:
    
    {0}
    
    Do you still wish to add them?
el_GR: Οι ακόλουθοι τύποι αρχείων δεν πέρασαν τον έλεγχο μικρογραφιών:
    
    {0}
    
    Επιθυμείτε ακόμα να τους προσθέσετε;

[ctx: ntfNewFiles]
en: {0} new filetype(s) added ({1})
el_GR: Προστέθηκαν {0} νέοι τύπου αρχείων ({1})

[ctx: ntfRefresh]
en: Refreshed thumbnails of {0} file(s)
el_GR: Ανανεώθηκαν οι μικρογραφίες {0} αρχείων

[ctx: ntfExtrSuccess]
en: Extraction Succeeded!
el_GR: Η αποσυμπίεση έγινε με επιτυχία!

[ctx: ntfExtrFailed]
en: Extraction Failed!
el_GR: Η αποσυμπίεση απέτυχε!

[ctx: ntfTimeTaken]
en: It took {0}ms
el_GR: Απαιτήθηκαν {0}ms

[ctx: txtThumbUpdater]
en: Drag and drop one or more files and/or folders to this page to refresh their thumbnails/icons
el_GR: Σύρετε ένα ή περισσότερα αρχεία ή/και φακέλους σε αυτή τη σελίδα για να ανανεώσετε την μικρογραφία ή το εικονίδιο τους

[ctx: prstDefault]
en: DEFAULT
el_GR: ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ

[ctx: prstCommon]
en: COMMON
el_GR: ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ

[ctx: prstVidOnly]
en: VIDEO ONLY
el_GR: ΜΟΝΟ ΒΙΝΤΕΟ

[ctx: prstAudOnly]
en: AUDIO ONLY
el_GR: ΜΟΝΟ ΗΧΟΣ

[ctx: prstMostKnown]
en: MOST KNOWN
el_GR: ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΑ

[ctx: prstCustom]
en: CUSTOM
el_GR: ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΟ

[ctx: txtPropInfo]
en: With  PROPERTIES  activated, Icaros will allow you to view information such as length, width, height, artist etc. in Explorer, for any of the checked filetypes below
el_GR: Με τις ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ενεργοποιημένες, το Icaros θα σου επιτρέπει να βλέπεις πληροφορίες όπως τη διάρκεια, το πλάτος, το ύψος, τον καλλιτέχνη κλπ. στην εξερεύνηση των Windows, για οποιοδήποτε από τους παρακάτω επιλεγμένους τύπους αρχείων

[ctx: cptVideo]
en: VIDEO
el_GR: ΒΙΝΤΕΟ

[ctx: cptAudio]
en: AUDIO
el_GR: ΗΧΟΣ

[ctx: btnSelectAll]
en: Select All
el_GR: Επιλογή Όλων

[ctx: btnDeselectAll]
en: Deselect All
el_GR: Απαλοιφή Όλων

[ctx: cbxShowUnd]
en: Show [Und] on tracks with an undefined language
el_GR: Εμφάνιση [Und] σε κομμάτια με απροσδιόριστη γλώσσα

[ctx: tglIndexer]
en: SETTINGS
el_GR: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

[ctx: tglIndexLocs]
en: LOCATIONS
el_GR: ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ

[ctx: lblCacheLocation]
en: Cache Location
el_GR: Τοποθεσία Κρυφής Μνήμης

[ctx: tipInvalidLocation]
en: Icaros does not have permission to access current Cache Location.
    Click here to attempt to set the proper permissions.
    If the error persists, try another directory.
el_GR: Το Icaros δεν έχει δικαίωμα πρόσβασης στην τρέχουσα τοποθεσία της Κρυφής Μνήμης.
    Κάντε κλικ εδώ για να προσπαθήσετε να ορίσετε τα κατάλληλα δικαιώματα.
    Εάν το σφάλμα επιμένει, δοκιμάστε έναν άλλο κατάλογο.

[ctx: lblDriveRoot]
en: Free Space on [{0}] Drive:
el_GR: Ελεύθερος Χώρος στον [{0}] Δίσκο:

[ctx: lblMinFreeSpace]
en: Min Free Space
el_GR: Ελάχιστος Ελεύθερος Χώρος

[ctx: lblMaxCacheSize]
en: Max Cache Size
el_GR: Μέγιστο Μέγεθος Κρυφής Μνήμης

[ctx: tipMaxCache]
en: Sets the max size limit of the Icaros Cache.
    If 0 is set, the cache size is unlimited.
el_GR: Ορίζει το μέγιστο μέγεθος της κρυφής μνήμης του Icaros.
    Αν οριστεί 0, το μέγεθος της κρυφής μνήμης είναι απεριόριστο.

[ctx: lblExclTypes]
en: Excluded Filetypes
el_GR: Εξαιρούμενοι Τύποι Αρχείων

[ctx: tipUsedCache]
en: {0:0.00}% of the available cache space is currently used
el_GR: {0:0.00}% του διαθέσιμου χώρου της κρυφής μνήμης βρίσκεται σε χρήση

[ctx: tipCacheSize]
en: Icaros Cache Size
el_GR: Μέγεθος Κρυφής Μνήμης του Icaros

[ctx: lblEntries]
en: {0} entries
el_GR: {0} καταχωρήσεις

[ctx: lblCacheTut1]
en: With the Icaros Cache ENABLED, Icaros will keep a local record of all thumbnails in an internal cache.
    This allows Icaros to regenerate any cached thumbnail almost instantly in case Windows Explorer loses them.
el_GR: Με την κρυφή μνήμη του Icaros ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ, το Icaros θα κρατήσει μια 
    τοπική καταγραφή όλων των μικρογραφιών σε μια εσωτερική κρυφή μνήμη.
    Αυτό επιτρέπει στο Icaros να ανακτήσει οποιαδήποτε αποθηκευμένη μικρογραφία 
    σχεδόν αμέσως σε περίπτωση που η εξερεύνηση των Windows την χάσει.

[ctx: lblCacheTut2]
en: 
    By adding folders to the LOCATIONS page, and clicking the Build button below, it is possible to fill the cache
    directly from within IcarosConfig.
el_GR: 
    Προσθέτοντας φακέλους στην σελίδα ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ, και πατώντας το κουμπί χτίσιμο παρακάτω,
    έχετε τη δυνατότητα να γεμίσετε την κρυφή μνήμη απευθείας μέσα από το Icaros Config.

[ctx: lblCacheSt1]
en: STATIC
el_GR: ΣΤΑΤΙΚΗ

[ctx: lblCacheSt2]
en: DYNAMIC
el_GR: ΔΥΝΑΜΙΚΗ

[ctx: lblCacheStInfo1]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, but only IcarosConfig can modify the cache.
el_GR: επιτρέπει στο Icaros να ανακτά αποθηκευμένες μικρογραφίες, αλλά μόνο το IcarosConfig μπορεί να τροποποιήσει την κρυφή μνήμη.

[ctx: lblCacheStInfo2]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, as well as dynamically add any new thumbnails to the cache.
el_GR: επιτρέπει στο Icaros να ανακτά αποθηκευμένες μικρογραφίες, καθώς και να προσθέτει νέες μικρογραφίες στην κρυφή μνήμη.

[ctx: lblStatus]
en: Status:
el_GR: Κατάσταση:

[ctx: lblProgress]
en: Progress:
el_GR: Πρόοδος:

[ctx: lblCompleted]
en: Completed:
el_GR: Ολοκληρώθηκαν:

[ctx: lblFailed]
en: Failed:
el_GR: Απέτυχαν:

[ctx: btnFailed]
en: View
el_GR: Προβολή

[ctx: btnBuild]
en: Build Cache
el_GR: Κτίσιμο Κρυφής Μνήμης

[ctx: btnRebuild]
en: Rebuild Cache
el_GR: Ανοικοδόμηση Κρυφής Μνήμης

[ctx: btnCancel]
en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

[ctx: btnClearCache]
en: Clear Cache
el_GR: Καθαρισμός Κρυφής Μνήμης

[ctx: lblSetLocInfo]
en: At least one location must be added to use the indexer
el_GR: Τουλάχιστον μία τοποθεσία πρέπει να προσθεθεί για να χρησιμοποιήσετε το ευρετήριο

[ctx: dlgClrIcCache]
en: You are about to delete the Icaros Cache.
    Do you still wish to proceed?
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε την κρυφή μνήμη του Icaros.
    Επιθυμείτε ακόμα να συνεχίσετε;

[ctx: dlgCacheLoc]
en: Select a thumbnail cache location
el_GR: Επιλέξτε μία τοποθεσία για την κρυφή μνήμη μικρογραφιών

[ctx: dlgcptFailed]
en: FAILED FILES
el_GR: ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ

[ctx: tipOpenDirSelect]
en: Open folder and select file
el_GR: Ανοίξτε τον φάκελο και επιλέξτε ένα αρχείο

[ctx: btnSaveList]
en: Save List
el_GR: Αποθήκευση Λίστας

[ctx: stsIdxerInit]
en: Indexer Initialized
el_GR: Το ευρετήριο αρχικοποιείται

[ctx: stsCollect]
en: Preparing files for processing...
el_GR: Προετοιμασία αρχείων για επεξεργασία...

[ctx: stsIdxFiles]
en: Indexing files...
el_GR: Ευρετηρίαση αρχείων...

[ctx: stsIdxFolders]
en: Indexing folders...
el_GR: Ευρετηρίαση φακέλων...

[ctx: stsIdxSuccess]
en: Indexing Completed Successfully
el_GR: Η ευρετηρίαση ολοκληρώθηκε επιτυχώς

[ctx: stsIdxFailed]
en: Indexing Failed
el_GR: Η ευρετηρίαση απέτυχε

[ctx: stsIdxCancel]
en: Indexing was cancelled
el_GR: Η ευρετηρίαση ακυρώθηκε

[ctx: stsIdxComplete]
en: Indexing Completed
el_GR: Η ευρετηρίαση ολοκληρώθηκε

[ctx: lblTimeElapsed]
en: Took: {}h {}m {}s {}ms
el_GR: Απαιτήθηκαν {}ω {}λ {}δ {}ms

[ctx: stsEHash]
en: Failed to calculate proper file hash
el_GR: Αποτυχία στον υπολογισμό καταλλήλου hash αρχείου

[ctx: stsEThread]
en: Failed to initialize thread
el_GR: Αποτυχία στην αρχικοποίηση νήματος

[ctx: stsECacheInit]
en: Failed to initialize Icaros Cache
el_GR: Αποτυχία στην αρχικοποίηση της κρυφής μνήμης του Icaros

[ctx: stsEServerInit]
en: Failed to initialize Icaros Thumbnail Provider
el_GR: Αποτυχία στην αρχικοποίηση του παροχέα μικρογραφιών Icaros

[ctx: stsECacheLimit]
en: Maximum cache size reached
el_GR: Επιτεύχθηκε το μέγιστο μέγεθος κρυφής μνήμης

[ctx: stsESpaceLimit]
en: Minimum space limit reached
el_GR: Επιτεύχθηκε το ελάχιστο μέγεθος ελεύθερου χώρου

[ctx: stsEDBAccess]
en: Failed to access the database
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης της βάσης δεδομένων

[ctx: stsEIDXAccess]
en: Failed to access the index
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης στο ευρετήριο

[ctx: stsERegAccess]
en: Failed to access the registry
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης στο μητρώο

[ctx: stsECleanUp]
en: Clean up was incomplete
el_GR: Το καθάρισμα ήταν ελειπής

[ctx: stsENoFiles]
en: Indexer found no files with included filetypes in current cache locations
el_GR: Ο δείκτης δεν βρήκε αρχεία με περιεχόμενους τύπους αρχείων στις τρέχουσες θέσεις κρυφής μνήμης

[ctx: stsEUnknown]
en: Undetermined result
el_GR: Απροσδιόριστο αποτέλεσμα

[ctx: btnAdd]
en: Add
el_GR: Προσθήκη

[ctx: btnRemove]
en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

[ctx: btnClear]
en: Clear
el_GR: Καθάρισμα

[ctx: hdrLocation]
en: Included Locations
el_GR: Συμπεριλαμβανόμενες Τοποθεσίες

[ctx: hdrViewSize]
en: View Size
el_GR: Μέγεθος Προβολής

[ctx: hdrRecursive]
en: Recursive
el_GR: Αναδρομική

[ctx: hdrExcluded]
en: Excluded Locations
el_GR: Εξαιρούμενες Τοποθεσίες

[ctx: enuSmall]
en: Small
el_GR: Μικρό

[ctx: enuMedium]
en: Large
el_GR: Μεγάλο

[ctx: enuXL]
en: Win 8 Icons
el_GR: Εικονίδια Win 8

[ctx: enuXXL]
en: Win 10 Icons
el_GR: Εικονίδια Win 10

[ctx: dlgAddDir]
en: Please select the directory, you wish to add to the list
el_GR: Παρακαλώ διαλέξτε τη τοποθεσία που θέλετε να προσθέσετε στην λίστα.

[ctx: dlgClearLocs]
en: Are you sure, you wish to clear all the entries off this list?
el_GR: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις καταχωρίσεις από τη λίστα;

[ctx: dlgDirAccessErr]
en: The selected folder does not have the proper Read/Write permissions to use as Cache Location.
    Will you allow Icaros to add the necessary user permissions to this folder?
el_GR: Ο επιλεγμένος φάκελος δεν έχει τα κατάλληλα δικαιώματα ανάγνωσης/εγγραφής
    για να χρησιμοποιηθεί σαν τοποθεσία κρυφής μνήμης.
    Να επιτραπεί στο Icaros να προσθέσει σε αυτόν τον φάκελο τα δικαιώματα που απαιτούνται;

[ctx: dlgMoveCache]
en: You are about to change the Cache Location. Would you like to move the existing cache to new the location?
el_GR: Πρόκειται να αλλάξετε την τοποθεσία της κρυφής μνήμης.
    
    Θέλετε να μετακινήσετε την τρέχουσα κρυφή μνήμη στην νέα τοποθεσία;

[ctx: dlgMoveError]
en: The Icaros Cache is currently locked by another process, please try restarting Explorer, then try again.
    If it is still locked after restarting Explorer, a reboot may be required.
el_GR: Η κρυφή μνήμη Icaros είναι κλειδωμένη από μια άλλη διεργασία, παρακαλώ δοκιμάστε να επανεκκινήσετε την Εξερεύνηση και στη συνέχεια, δοκιμάστε ξανά.
    Εάν εξακολουθεί να είναι κλειδωμένη μετά την επανεκκίνηση της Εξερεύνησης, ενδέχεται να απαιτείται επανεκκίνηση του υπολογιστή.

[ctx: cptIcRunWrn]
en: Close IcarosConfig confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση πριν το κλείσιμο των ρυθμίσεων του Icaros

[ctx: dlgIcRunWrn]
en: The Icaros cache indexer is still running.
    Are you sure you wish to close IcarosConfig and stop the indexer?
el_GR: Ο δείκτης κρυφής μνήμης του Icaros εκτελείται ακόμη.
    Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κλείσετε το IcarosConfig και να σταματήσετε τον δείκτη;

[ctx: cptWinCache]
en: WINDOWS THUMBNAIL CACHE
el_GR: ΚΡΥΦΗ ΜΝΗΜΗ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΩΝ ΤΩΝ WINDOWS

[ctx: lblWinCacheSize]
en: Cache Size:  {0} MB
el_GR: Μέγεθος Κρυφής Μνήμης: {0} MB

[ctx: btnWinCacheClear]
en: Clear
el_GR: Καθάρισμα

[ctx: tipOpenCacheLoc]
en: Open Windows thumbnail cache directory
el_GR: Περιήγηση στην τοποθεσία της κρυφής μνήμης μικρογραφιών των Windows

[ctx: cptExplorer]
en: WINDOWS EXPLORER
el_GR: ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΩΝ WINDOWS

[ctx: btnExpRefresh]
en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

[ctx: btnExpRestart]
en: Restart
el_GR: Επανεκκίνηση

[ctx: cptResetTypes]
en: RESET NATIVE FILETYPES
el_GR: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΡΧΙΚΩΝ ΤΥΠΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ

[ctx: btnResetThumb]
en: Reset Thumbnail Filetypes
el_GR: Επαναφορά Τύπων Αρχείων Μικρογραφιών

[ctx: btnResetProps]
en: Reset Property Filetypes
el_GR: Επαναφορά Τύπων Αρχείων Ιδιοτήτων

[ctx: txtResetLimits]
en: The native filetypes can only be reset while Icaros thumbnailing
    and/or properties are not activated
el_GR: Οι αρχικοί τύποι αρχείων μπορούν να επαναφερθούν μόνο όταν
    η δημιουργία μικρογραφιών και/οι ιδιότητες του Icaros είναι απενεργοποιημένες

[ctx: dlgClrCacheErr]
en: The Thumbnail Cache is currently in use.
     Wait a moment, then try again.
el_GR: Η κρυφή μνήμη μικρογραφιών βρίσκεται σε χρήση.
    Περιμένετε μια στιγμή, και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: dlgcptExpRestrt]
en: Restart Explorer
el_GR: Επανεκκίνηση της Εξερεύνησης των Windows

[ctx: dlgExpRestrt]
en: Warning!
    Restarting Explorer may interrupt file copy/move operations,
    and may cause certain processes to halt.
    
    Do you wish to continue?
el_GR: Προειδοποίηση!
    Η επανεκκίνηση της εξερεύνησης των Windows μπορεί να διακόψει διαδικασίες
    αντιγραφής/μεταφοράς αρχείων, και μπορεί να προκαλέσει κάποιες διεργασίες να σταματήσουν.
    
    Επιθυμείτε ακόμα να συνεχίσετε;

[ctx: dlgRstThumb]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default thumbnail providers?
el_GR: Είστε σίγουρος οτι θέλετε να επαναφέρετε όλους τους αρχικούς τύπους αρχείων
    στους προεπιλεγμένους παροχέες μικρογραφιών;

[ctx: dlgRstProps]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default property handlers and property lists?
el_GR: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να επαναφέρετε όλους τους αρχικούς τύπους αρχείων
    στους προεπιλεγμένους χειριστές και λίστες ιδιοτήτων;

[ctx: dlgRstSuccess]
en: All native filetypes was reset successfully!
el_GR: Όλοι οι αρχικοί τύποι αρχείων επαναφέρθηκαν επιτυχώς!

[ctx: lblTest]
en: TEST:
el_GR: ΔΟΚΙΜΗ:

[ctx: lblSize]
en: SIZE:
el_GR: ΜΕΓΕΘΟΣ:

[ctx: enuThumbnailViaIcaros]
en: THUMBNAILING VIA ICAROS
el_GR: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΩΝ ΑΠΟ ICAROS

[ctx: enuThumbnailViaExplorer]
en: THUMBNAILING VIA EXPLORER
el_GR: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΩΝ ΑΠΟ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ

[ctx: enuPropertiesViaIcaros]
en: PROPERTIES VIA ICAROS
el_GR: ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ICAROS

[ctx: enuPropertiesViaExplorer]
en: PROPERTIES VIA EXPLORER
el_GR: ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ

[ctx: btnRunAllTest]
en: Run All
el_GR: Εκτέλεση Ολων

[ctx: btnRunTest]
en: Run ({0})
el_GR: Εκτέλεση ({0})

[ctx: hdrTestFiles]
en: Test Files
el_GR: Δοκιμή αρχείων

[ctx: hdrTime]
en: Time
el_GR: Χρόνος

[ctx: hdrShellExtension]
en: Shell Extension
el_GR: Επέκταση Κελύφους

[ctx: hdrCache]
en: From Cache
el_GR: Από κρυφή μνήμη

[ctx: lblDropFiles]
en: DROP FILES AND/OR FOLDERS YOU WISH TO TEST HERE
el_GR: ΣΥΡΕΤΕ ΕΔΩ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ/Η ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ

[ctx: lblNoProperties]
en: NO PROPERTIES HAS BEEN GENERATED FOR THIS FILE
    USE THE 'PROPERTY TEST' TO VIEW PROPERTIES FOR THIS FILE
el_GR: ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΙΔΙΌΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ
    ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ 'PROPERTY TEST' ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΊΤΕ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

[ctx: lblLevel]
en: LVL:
el_GR: ΕΠ/ΔΟ:

[ctx: lblDebugCount]
en: {0} ENTRIES
el_GR: {0} ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ

[ctx: tipRefresh]
en: Refresh the thumbnails of the selected files in Explorer
el_GR: Ανανέωση των μικρογραφιών των επιλεγμένων αρχείων στην Εξερεύνηση

[ctx: tipSubDirDepth]
en: The level/depth of subdirectories to scan through when getting files from a dropped folder (1-9)
el_GR: Το επίπεδο/βάθος των υποκαταλόγων που θα σαρώνονται κατά τη λήψη αρχείων από έναν απολεσθέντα φάκελο (1-9)

[ctx: tipClosePanel]
en: Close panel
el_GR: Κλείσιμο πίνακα

[ctx: tipAutoScrollOn]
en: Disable auto scrolling
el_GR: Απενεργοποίηση αυτόματης κύλισης

[ctx: tipAutoScrollOff]
en: Enable auto scrolling
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης κύλισης

[ctx: tipThumbPlaceholder]
en: Use one of the two 'Thumbnail tests' to view the thumbnail for this file
el_GR: Χρησιμοποιήστε μια από τις δύο 'Δοκιμές μικρογραφιών' για να δείτε τη μικρογραφία αυτού του αρχείου

[ctx: tipThumbPreview]
en: Thumbnail dimensions:
    {0} x {1}
el_GR: Διαστάσεις μικρογραφίας:
    {0} x {1}

[ctx: lnkSupport]
en: Follow Beta development of Icaros or get support
el_GR: Ακολουθήστε την ανάπτυξη Beta του Icaros ή ψάξτε υποστήριξη

[ctx: lblSpcTks]
en: SPECIAL THANKS TO
el_GR: ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΠΡΟΣ

[ctx: lblLocalize]
en: LOCALIZATION
el_GR: ΓΛΩΣΣΑ

[ctx: cbxPropLocal]
en: Enable Property Localization
el_GR: Ενεργοποίησε την γλώσσα στις ιδιότητες

[ctx: lblTheming]
en: THEME OPTIONS
el_GR: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

[ctx: lblChromeClr]
en: CHROME COLOR
el_GR: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ

[ctx: enuMonoColor]
en: Mono Color
el_GR: Μονόχρωμο

[ctx: enuColorPerPage]
en: Color Per Page
el_GR: Χρώμα Ανα Σελίδα

[ctx: cbxRemWinSize]
en: Remember Window Size
el_GR: Απομνημόνευση Μεγέθους Παραθύρου

[ctx: cbxRemWinPos]
en: Remember Window Position
el_GR: Απομνημόνευση Θέσης Παραθύρου

[ctx: cbxAnimation]
en: Disable Page Animations
el_GR: Απενεργοποίηση Κινούμενων Γραφικών Σελιδών

[ctx: lblGlassOpacity]
en: Glass Overlay Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια Επικαλύμματος Γιαλιού

[ctx: lblGlassDark]
en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

[ctx: lblGlassLight]
en: Light
el_GR: Φωτεινό

[ctx: tipModSettings]
en: To Export/Import/Reset the Icaros settings, thumbnailing
    and properties must be deactivated
el_GR: Για να εξάγετε/εισάγετε/επαναφέρετε τις ρυθμίσεις του Icaros, το thumbnailing
    και οι ιδιότητες πρέπει να απενεργοποιηθούν

[ctx: optExport]
en: Export Settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

[ctx: optImport]
en: Import Settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων

[ctx: optReset]
en: Reset All Settings
el_GR: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

[ctx: dlgThemeAccent]
en: Would you like to use this theme's default chrome colors?
    
    Warning: This will overwrite your current chrome color settings!
el_GR: Θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε τα προεπιλεγμένα χρώματα χρωμίου αυτού του θέματος
    
    Προειδοποίηση: Αυτό θα αντικαταστήσει τις τρέχουσες ρυθμίσεις χρωμάτων χρωμίου σας!

[ctx: cptThemeAccent]
en: Use default theme chrome colors?
el_GR: Χρήση προεπιλεγμένων χρωμάτων θέματος χρωμίου;

[ctx: dlgExportLoc]
en: Please chose where you wish to export the Icaros settings
el_GR: Παρακαλώ διαλέξτε που θέλετε να εξάγετε τις ρυθμίσεις του Icaros

[ctx: dlgImportWrn]
en: This will overwrite ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
el_GR: Αυτό θα αντικαταστήσει ΟΛΕΣ τις τρέχουσες ρυθμίσεις.
    
    Επιθυμείτε ακόμα να συνεχίσετε;

[ctx: dlgResetAll]
en: This will reset ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
el_GR: Αυτό θα επαναφέρει όλες τις τρέχουσες ρυθμίσεις.
    
    Επιθυμείτε ακόμα να συνεχίσετε;

[ctx: cptResetWrn]
en: Settings Reset Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση Επαναφοράς Ρυθμίσεων

[ctx: lblWlcIntro1]
en: WELCOME
el_GR: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ

[ctx: lblWlcIntro2]
en: TO THE NEW ICAROS GUI
el_GR: ΣΤΟ ΝΕΟ ICAROS GUI

[ctx: lblWlcSelect]
en: Please select your preferred
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε την προτίμησή σας σε

[ctx: lblWlcLang]
en: language:
el_GR: γλώσσα:

[ctx: lblWlcTheme]
en: theme:
el_GR: θέμα:

[ctx: lblWlcTip1]
en: Click here to change language and ui settings
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις γλώσσας και UI

[ctx: lblWlcTip2]
en: Click these icons to browse the various pages of settings
el_GR: Κάντε κλικ σε αυτά τα εικονίδια για να περιηγηθείτε στις διάφορες σελίδες ρυθμίσεων

[ctx: lblWlcTip3]
en: Click the 'Activation buttons' to toggle the state of the shell extensions
el_GR: Κάντε κλικ στα «κουμπιά ενεργοποίησης» για να αλλάξετε την κατάσταση των επεκτάσεων του κελύφους

[ctx: lblWlcTip4]
en: Drag and drop files onto this page to test if Icaros can thumbnail them
    The filetype will automatically be added to the list of 'Thumbnail filetypes', if it is compatible with Icaros
    
    Dropping a file that already exists in the 'Thumbnail filetypes' list, will just refresh that file's thumbnail
el_GR: Σύρετε και αποθέστε αρχεία σε αυτήν τη σελίδα για να ελέγξετε εάν το Icaros μπορεί να δημιουργήσει μικρογραφίες για αυτά
    Ο τύπος αρχείου θα προστεθεί αυτόματα στη λίστα με τους 'Τύπους αρχείων μικρογραφιών', εάν είναι συμβατός με το Icaros
    
    Η απόθεση ενός αρχείου που υπάρχει ήδη στη λίστα "Τύποι αρχείων μικρογραφιών", απλώς θα ανανεώσει τη μικρογραφία αυτού του αρχείου

[ctx: tipAddFiles]
en: Add files
el_GR: Προσθήκη αρχείων

[ctx: tipClearList]
en: Clear list
el_GR: Εκκαθάριση λίστας

[ctx: tipWow64On]
en: Icaros is enabled for 32-bit file dialogs
el_GR: Το Icaros είναι ενεργοποιημένο για τους διαλόγους αρχείων 32-bit

[ctx: tipWow64Off]
en: Icaros is disabled for 32-bit file dialogs
el_GR: Το Icaros είναι απενεργοποιημένο για τους διαλόγους αρχείων 32-bit

[ctx: tipBrowse]
en: Browse to location
el_GR: Περιήγηση στην τοποθεσία

[ctx: cptDonate]
en: Donate
el_GR: Δωρεά

[ctx: lblDonateTxt]
en: If you like Icaros please consider making a donation to keep up the development of Icaros
el_GR: Αν σας αρέσει το Icaros, παρακαλώ σκεφτείτε να κάνετε μια δωρεά για διατηρήσετε την ανάπτυξη του Icaros

[ctx: lblDonateTxt2]
en: Donations received so far in {0}
el_GR: Δωρεές που έχουν ληφθεί μέχρι στιγμής σε {0}

[ctx: lblFlattrTxt]
en: Become a microdonator to continuously support the development of Icaros
el_GR: Γίνετε ένας μικροδωρητής για συνεχόμενη υποστήριξη στην ανάπτυξη του Icaros

[ctx: lblCreatedBy]
en: Created and developed by
el_GR: Δημιουργήθηκε και αναπτύσσεται από τον

[ctx: tipMail]
en: Send a mail to the developer of Icaros
el_GR: Στείλτε ένα mail στον δημιουργό του Icaros

[ctx: tipTwitter]
en: Follow Icaros development on Twitter
el_GR: Ακολουθήστε το Icaros στο Twitter

[ctx: swtOn]
en: On
el_GR: Ενεργό

[ctx: swtOff]
en: Off
el_GR: Ανενεργό

[ctx: btnDone]
en: Done
el_GR: Αποθήκευση

[ctx: btnOK]
en: OK
el_GR: ΟΚ

[ctx: btnYes]
en: Yes
el_GR: Ναι

[ctx: btnNo]
en: No
el_GR: Όχι

[ctx: btnContinue]
en: Continue
el_GR: Συνέχεια

[ctx: btnGotIt]
en: Got It!
el_GR: Το κατάλαβα!

[ctx: dlgcptConf]
en: Confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση

[ctx: dlgcptInfo]
en: Info
el_GR: Πληροφορίες

[ctx: dlgcptError]
en: Error
el_GR: Σφάλμα

[ctx: btnRstColor]
en: Reset Color
el_GR: Επαναφορά Χρώματος

[ctx: btnMin]
en: Minimize
el_GR: Ελαχιστοποίηση

[ctx: btnMax]
en: Maximize
el_GR: Μεγιστοποίηση

[ctx: btnResDown]
en: Restore Down
el_GR: Επαναφορά

[ctx: btnClose]
en: Close
el_GR: Κλείσιμο
